Karu yrityksenä

Karu Films Oy on Tampereella vuonna 2014 perustettu videotuotantoyhtiö ja animaatiostudio. Työllistämme kymmenkunta alan ammattilaista sekä kattavan verkoston freelancer -tekijöitä. Teemme lisäksi paljon yhteistyötä eri mainostoimistojen ja tv-ohjelmien tuottajien kanssa. Tukikohtamme on Tampere mutta reissaamme kuvausten merkeissä myös ympäri Suomen.

Tutustumme mielellämme uusiin osaajiin ja kumppaneihin. Jos koet, että sisälläsi asuu karulainen tai tahtoisit tehdä yhteistyötä kanssamme, niin ota yhteyttä!

 

Lauri Kuusela

Toimitusjohtaja / AD
040 832 1198 | lauri@karufilms.com

Lauri Kuusela

Turkka Korkiamäki

Pääkuvaaja / Ohjaaja
040 848 7362 | turkka@karufilms.com

Turkka Korkiamäki

Antti Seppänen

Leikkaaja / äänisuunnittelija
040 836 1020 | antti@karufilms.com

Antti Seppänen

Tuomas Jussila

Projektipäällikkö / Suunnittelija
044 080 6870 | tuomas@karufilms.com

Tuomas Jussila

Janita Sarpola

Tuotantoassistentti
0442571547 | janita@karufilms.com

Janita Sarpola

Olli Pöykiö

Valaisija / VFX-artisti
olli@karufilms.com

Olli Pöykiö

Jenna Sarpola

Leikkaaja / värimäärittelijä
jenna@karufilms.com

Jenna Sarpola

Joni Luttinen

Leikkaaja / AVID-spesialisti
joni@karufilms.com

Kuva Joni Luttisesta

Sasu Riikonen

Leikkaaja / valokuvaaja
sasu@karufilms.com

Sasu Riikonen

Waltteri Lahti

Animaattori / Graafikko
waltteri@karufilms.com

Waltteri Lahti

Petra Lindström

Leikkaaja / Animaattori
petra@karufilms.com

Petra Lindström

Sinä?

Mukaan tiimiin? Lähetä avoin hakemus!
rekry@karufilms.com

rekry
Ota yhteyttä

Kysy tarjousta tai pyydä meidät esittelykäynnille!

contact@karufilms.com | +358 40 836 1020

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.