Karu yrityksenä

Karu Films Oy on Tampereella vuonna 2014 perustettu videotuotantoyhtiö ja animaatiostudio. Työllistämme kymmenkunta alan ammattilaista sekä kattavan verkoston freelancer -tekijöitä. Teemme lisäksi paljon yhteistyötä eri mainostoimistojen ja tv-ohjelmien tuottajien kanssa. Tukikohtamme on Tampere mutta reissaamme kuvausten merkeissä myös ympäri Suomen.

Tutustumme mielellämme uusiin osaajiin ja kumppaneihin. Jos koet, että sisälläsi asuu karulainen tai tahtoisit tehdä yhteistyötä kanssamme, niin ota yhteyttä!

 

Turkka Korkiamäki

Asiakkuusjohtaja, ohjaaja, pääkuvaaja
040 848 7362 | turkka@karufilms.com

Turkka Korkiamäki

Lauri Kuusela

Toimitusjohtaja, AD, konseptisuunnittelija
040 832 1198 | lauri@karufilms.com

Lauri Kuusela

Antti Seppänen

Johtava leikkaaja, äänisuunnittelija
040 836 1020 | antti@karufilms.com

Antti Seppänen

Olli Pöykiö

VFX-artisti, kuvaaja
olli@karufilms.com

Olli Pöykiö

Jenna Sarpola

Leikkaaja, värimäärittelijä
jenna@karufilms.com

Jenna Sarpola

Joni Luttinen

Leikkaaja, AVID-spesialisti
joni@karufilms.com

Kuva Joni Luttisesta

Sasu Riikonen

Leikkaaja, valokuvaaja
sasu@karufilms.com

Sasu Riikonen

Waltteri Lahti

Animaattori, graafikko
waltteri@karufilms.com

Waltteri Lahti

Sinä?

Mukaan tiimiin? Lähetä CV
rekry@karufilms.com

rekry
Ota yhteyttä

Kysy tarjousta tai pyydä meidät esittelykäynnille!

contact@karufilms.com | +358 40 848 7362

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.